Panele winylowe w łazience. Czy to dobry wybór?
Funkcjonalność w domowych wnętrzach jest bardzo pożądana. W momencie, kiedy łączy się ona z nienaganną estetyką, możemy mówić o aranżacji kompletnej. Stworzenie pięknej i praktycznej przestrzeni może być nie lada wyzwaniem – zwłaszcza w przypadku pomieszczenia, jakim jest łazienka. Na jakie materiały wykończeniowe warto się zdecydować, projektując pokój kąpielowy? Czy panele winylowe na podłodze w toalecie są dobrym pomysłem?
Ogromne możliwości aranżacyjne
Istnieje wiele popularnych materiałów, które są wykorzystywane w tworzeniu wnętrz łazienek. Zdecydowanie najczęściej stawiamy na tradycyjne płytki ścienne i podłogowe, których wybór obecnie jest bardzo bogaty. Ceramiczne kafelki, zwłaszcza montowane na posadzkach, cechują się jednak kilkoma wadami, które – w porównaniu do paneli winylowych – mogą obniżać komfort korzystania z łazienki. Jedną z nich jest konieczność systematycznego, głębokiego mycia fug, by możliwe było utrzymanie pomieszczenia w higienicznej czystości. Płytki są też twarde i chłodne w dotyku – zwłaszcza w domach, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego.
Ciekawą, a zarazem niezwykle praktyczną i stylową alternatywą dla kafelków, są panele winylowe w łazience. Płytki LVT umożliwiają tworzenie bardzo oryginalnych aranżacji – w ofercie BOSCO Studio dostępne są modele, które wyglądem mogą imitować drewno, ceramikę, a nawet naturalny kamień, a w dodatku są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorów.
Trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości
Winylowe panele do łazienki cechują doskonałe właściwości hydrofobowe – nie wchłaniają wilgoci, nie puchną, przez co świetnie sprawdzą się w “mokrych” wnętrzach. Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnych, ceramicznych płytek, są one antypoślizgowe, co może mieć szczególne znaczenie wówczas, gdy użytkownikami pomieszczenia są dzieci czy osoby starsze.
Panele winylowe, za sprawą jednolitej powierzchni, są też niezwykle łatwe w czyszczeniu. Nie absorbują one brudu, a do prawidłowej pielęgnacji zupełnie wystarczające jest regularne zamiatanie oraz standardowe mopowanie na mokro.