16 lut

Nowoczesny design wraca do przeszłości

Projektowanie wnętrz to sztuka, która mimo swobody twórczej, musi podporządkować się pewnym regułom, aby zyskać akceptację. To w pierwszej kolejności upodobania odbiorcy, jego indywidualny pomysł na swoją prywatną przestrzeń, doświadczenia, tryb życia, ale także trendy obowiązujące w designie. A tu aktualnie odnajdziemy połączenie ponadczasowego ciemnego drewna i stylu vintage. 

Podłoga bliżej natury

Ponadczasowe drewno jest wciąż obecne pośród wnętrzarskich trendów. Jednak w przypadku podłóg drewnianych w Polsce i za granicą obserwujemy wyraźny zwrot. Na dalszy plan odeszły deski jasne, bielone, a uznanie zyskują kolekcje podłóg w ciemniejszym kolorze, pełne sęków i nierówności, które czynią je bliższe naturze. Dlatego bardzo ciekawą propozycją jest kolekcja podłóg Vintage Series od Jawor-Parkiet. Na każdy z dekorów składają się trzy rodzaje elementów o zróżnicowanej strukturze wykończenia powierzchni – począwszy od szczotkowania przez oryginalne heblowanie powierzchni, aż po delikatne poprzeczne ślady po pile. Nie zabraknie też w niej naturalnych cech podłogi dębowej – lekkich ubytków czy pęknięć w surowcu. Wszystko to umożliwia zabawę kompozycją i uzyskanie niepowtarzalnych efektów.

Zróżnicowane wzornictwo w jednym dekorze sprawia, że podłogi te dobrze prezentują się w niekonwencjonalnych aranżacjach. Coraz częściej możemy je podziwiać na ścianach, za łóżkiem w sypialni, jako element dekoracyjny, czy do wydzielenia stref w salonie. 

Coś nowego, coś starego i mamy vintage

Współczesny design rozgościł się we wnętrzach eklektycznych. Jeden klimat mogą stworzyć przedmioty z różnych epok, stylów. Podłoga w stylu vintage będąc podstawą pozwoli rozkwitnąć, „podkręci” styl klasyczny, wytonuje glamour. To odpowiedź nowoczesnego wzornictwa na potrzeby klientów, którzy poszukują faktur i wybarwień zaskakujących i zupełnie innych niż wszystkie. Podłogi w stylu vintage będą oczywistym wyborem osób z fantazją, poszukujących nieoczywistych połączeń aranżacyjnych Choć, dzięki zastosowanym wykończeniom i naturalnej gamie barw, parkiety z tej kolekcji idealnie dopasowują się do  każdej przestrzeni. Pozwalają na zabawę kolorem i teksturą. Dzięki temu każdorazowo można uzyskać unikalny efekt, wykorzystując operujące w pomieszczeniach światło. Połączone w jednym drewnianym dekorze przeciwieństwa, rozwijają wyobraźnię. Takie podejście do projektowania to szansa na wykreowanie wyjątkowego wnętrza, które nadal pozostawia nas w zgodzie z naturą. Taki jest przecież styl vintage.