20 wrz

Nowe trendy w stolarce otworowej – drzwi w Systemie Loft, drzwi z ukrytą ościeżnicą

W dekoracji wnętrz pojawiają się rozmaite trendy, oparte na coraz nowocześniejszych technologiach, które są wykorzystywane nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale też estetycznym. Jedna z większych zmian w aranżacji wnętrz z ostatnich lat dotyczy istotnego elementu, który znajduje się w każdym domu. Dzięki temu powstały drzwi w systemie loft i drzwi z ukrytą ościeżnicą.

Nowe trendy w stolarce otworowej – ukryta ościeżnica

Zastosowanie jednej małej zmiany, jaką jest ukrycie ościeżnicy, spowodowało diametralną różnicę w tym, jak prezentuje się pomieszczenie. Ten zabieg sprawił, że przestrzeń optycznie się powiększa, a niewidoczna rama nie przykuwa wzroku.

Ten nowy trend jest przede wszystkim funkcjonalny, gdyż drzwi z ukrytą ościeżnicą pozwalają w pełni wykorzystać przestrzeń dostępną w pomieszczeniu. Tego rodzaju produkt stolarki otworowej nie tylko zapewnia korzystniejsze zagospodarowanie pokoju, ale także wygląda świeżo i oryginalnie. Estetyczny wygląd, a także wiele możliwości dopasowania do swoich potrzeb, wciąż zwiększają ich popularność.

Wejście tego rodzaju można pomalować lub wytapetować tak, jak ściany, co daje spójny i harmonijny efekt. Coraz częściej spotyka się także skrzydła fornirowane. Można spersonalizować nie tylko ich wykończenie, ale także rozmiar. W najświeższych trendach stolarki otworowej zaczynają królować drzwi z ukrytą ościeżnicą sięgające do sufitu!

System loftowy – wiele możliwości

Stolarka otworowa proponuje także inną nowinkę, jaką są drzwi w systemie loftowym. Charakteryzują się one minimalistyczną linią ramy (najczęściej w kolorze czarnym) i eleganckim przeszkleniem, przepuszczającym światło.

Ten świeży trend w stolarce otworowej może być wykorzystany w każdym pomieszczeniu. Nowoczesne wejście w systemie loftowym będzie się sprawdzało np. pomiędzy jadalnią, a salonem, gdyż wydzieli strefy, ale nie przyciemni i nie zamknie optycznie przestrzeni. Polecamy je także do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecinnego.

Co ciekawe, wejścia w systemie loftowym pasują do wystroju industrialnego, elektrycznego, a nawet klasycznego czy rustykalnego.