Aktualności

795 136 014
Drewniane

Podłogi
drewniane

Pomimo coraz większej ilości alternatyw na rynku, podłogi drewniane nie tracą grona swoich miłośników. Naturalny surowiec jest synonimem luksusu i niepowtarzalnego wyglądu każdego pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony. Szeroki wybór szlachetnych gatunków takich jak dąb, jesion czy nieco bardziej egzotyczne doussi lub sapeli pozwolą na dobranie idealnego odcienia do każdego wnętrza.

Poza walorami estetycznymi, ten rodzaj podłogi cieszy także szeregiem innych zalet, które sprawiają, że liczba jej miłośników nie maleje, mimo rosnącej liczby alternatyw. Zastosowanie naturalnego surowca zapewnia przestrzeni właściwości termoizolacyjne, które ocieplą wnętrze nie tylko optycznie, ale pozwalają także na zabezpieczenie przestrzeni przed utratą ciepła. Wybranie odpowiednio grubych desek zapewni również skuteczne wyciszenie pomieszczenia. Dodatkowym aspektem jest ich trwałość – naturalne drewno, zależnie od gatunku, jest wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jego naturalna faktura pozwala także na przywrócenie świeżego wyglądu dzięki cyklinowaniu, które można wykonywać co kilka lat.

Chapel Parket Jodełka Klasyczna w odcieniu Channel Chapel Parket Minster w odcieniu Howden Chapel Parket Hermitage Jodełka klasyczna w czterech odcieniach Forest, Egmont, Elk, Elsey Avance Floors w odcieniu Venice Avance Floors w odcieniu Valetta Ter Hurne w odcieniu Dąb Wędzony R04 Chapel Parket Jodełka francuska w odcieniu Bruce Solidfloor w odcieniu Louvre Timbertech w odcieniu Tamburello Chapel Parket w odcieniu Mesa Timbertech w odcieniu Tamburello Chapel Parket Basilica w odcieniu Channell Chapel Parket Mister w odcieniu Howden Solidfloor Originals Savannah White Oil Solidfloor new Classic Berkeley Ter Hurne Dąb L03

Wielowarstwowe deski

Połączeniem zalet naturalnego surowca oraz pełnej funkcjonalności są wielowarstwowe deski. Dzięki zastosowanym technologiom świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezalecany jest montaż podłogi z litego drewna, a więc szczególnie w pomieszczeniach charakteryzujących się dużą wilgotnością powietrza oraz zmiennej temperaturze. Wystawienie go na te czynniki może bowiem powodować trwałe uszkodzenia w postaci nieestetycznych zniekształceń takich jak wybrzuszenia czy pęknięcia. Aby cieszyć się piękną i funkcjonalną przestrzenią warto wybrać rozwiązanie, którym są dwu lub trójwarstwowe deski. Panele wykonane z mieszanych gatunków umożliwiają łatwy i szybki montaż w dowolnej przestrzeni, bez względu na warunki otoczenia, zapewniając równie oryginalny wygląd, co lite drewno. Tutaj znajdą Państwo szereg możliwości dopasowanych do stylistyki każdej przestrzeni.

Jak przygotować posadzkę na podłogę drewnianą?

Niezależnie od wybranego przez Państwa rodzaju podłogi, przygotowanie posadzki będzie bardzo podobne. Zarówno deski warstwowe, jak i te wykonane z naturalnego drewna litego wymagają podobnych działań ze względu na to, że ich tolerancja nierówności oraz sposób montażu są tożsame.

Przygotowanie posadzki związane jest z dobraniem odpowiedniego podkładu - zależnie od rodzaju ogrzewania (podłogowego lub standardowego) oraz rodzaju samych desek mają Państwo szeroki wybór produktów, które zapewnią w pełni funkcjonalne pomieszczenie – izolowane termicznie oraz akustycznie. Wybierając typ podkładu należy brać pod uwagę także sposób jego montażu, który może być wykonany na trzy sposoby: klejony, pływający oraz przybijany. Najbardziej popularną formą montażu pozostaje jednak metoda klejona zarówno w przypadku desek z litego drewna, jak i warstwowych. Niezależnie od wyboru, na naszej stronie znajdą Państwo produkty dopasowane do każdego rozwiązania.

Polecamy

W naszej ofercie

© 2024: BOSCO All rights reserved.