3 paź

Mafi – podłogi marki premium

Współczesny świat chce być eko. Szukamy warzyw i owoców bez pestycydów. Wybieramy mięso z ekologicznych hodowli. Nieużywaną odzież sprzedajemy lub wkładamy do kontenerów. Wreszcie coraz częściej zwracamy uwagę na oszczędzanie zasobów naturalnych naszej planety. Warto pomyśleć o produktach do wykończenia wnętrz zgodnie z naturą. Dobrym przykładem są drewniane podłogi premium Mafi.

Ta rodzinna austriacka firma, która od ponad 100 lat zajmuje się produkcją elementów z drewna, zrezygnowała z używania w swoich wyrobach substancji chemicznych. Materiał jest poddawany ekologicznej obróbce termicznej przy użyciu wody, wiatru i ciepłego powietrza. Bazując na klejach z wody, węgla, kredy i kwasu octowego oraz olejach, bez sztucznego przyspieszania schnięcia, pracownicy Mafi tworzą deski, które oddychają razem z domownikami i nie wywołują reakcji alergicznych.

Naturalny komfort w każdym domu

Przeciwnicy drewna twierdzą, że jest nudne i nie daje możliwości kreacji różnych wzorów powierzchni, jak ma to miejsce w przypadku paneli winylowych. Odpowiedzią na ten zarzut jest system podłóg naturalnych Mafi. Kolekcja Carving to artystyczne elementy o powierzchni nawet 15 m2, które pozwalają na oryginalne wykończenie pomieszczeń przy zastosowaniu drewnianych materiałów jakości premium.

Idealne pod ogrzewanie podłogowe, doskonale przewodzą ciepło i są bardzo stabilne ze względu na swoją charakterystyczną naturalną drewnianą konstrukcję. Jeden element podłogi składa się z symetrycznej 3-warstwowej struktury. Górę i spód deski Mafi wykonano z tego samego drewna, poddanego identycznej obróbce termicznej. Środek to klejony krzyżowo pod kątem 90° świerk. Warto zwrócić uwagę na całkowity brak substancji chemicznych zarówno w kleju jak i oleju, którym pokryta jest powierzchnia. Co ciekawe, jeden komponent premium może mieć nawet 5 m długości i 30 cm szerokości, co pozwala na zastosowanie go w najróżniejszych pomieszczeniach.

Dlaczego warto wybierać podłogi drewniane?

Dzięki odpowiedniej regulacji wilgoci wpływają na lepszą jakość powietrza w domu, co jest szczególnie ważne dla osób wrażliwych na alergeny i małych dzieci. Ręcznie wykańczane podłogi naturalne Mafi są niepowtarzalne, co jest szczególnie dla osób o wysokich wymaganiach estetycznych i pragnących stworzyć oryginalne wnętrza w swoim domu. Ale drewniane powierzchnie premium są dostępne dla każdego – również dla osób z mniej zasobnym portfelem.

Liczba kolekcji podłóg naturalnych Mafi jest imponująca. Można wybrać systemy złożone ze świerka, jodły lub sosny albo zdecydować się na dębowe, eleganckie powierzchnie drewniane typu premium. Firma nie zapomniała również o sposobach zabezpieczania i czyszczenia swoich produktów. Pokrycie bazuje na oleju lnianym, który doskonale penetruje drewno, nie zostawiając na powierzchni powłoki, co sprawia, że deska jest naturalnie matowa. Do mycia elementów wystarczy woda z mydłem lub specjalny balsam, który idealnie odświeża deski.

Postaw na jakość marki Mafi

Dzięki posiadaniu własnej stolarni firma kontroluje cały proces technologiczny wytwarzania elementów. Ręczna obróbka drewnianych podłóg przyczynia się do tego, że możliwe jest wykonywanie konstrukcji na indywidualne zamówienie. Idealną propozycją jest wykończenie powierzchni ścian i schodów wyrobami z tego samego gatunku drewna, w identycznym naturalnym odcieniu. Dostępne są również płyty gięte Mafi Flex premium umożliwiające tworzenie ścianek działowych lub innych konstrukcji urozmaicających przestrzeń.

W ofercie dostępne są także panele parkietowe czy listwy przypodłogowe w pasujący do powierzchni kolorach. Dla ściennych elementów drewnianych Mafi istnieje możliwość wykonania pasujących do kompozycji naturalnych drzwi, podobnie jak ma to się ze wspomnianymi schodami w kolorze podłogi. Zachęcamy do kontaktu z nami i zapoznania się z innymi propozycjami premium austriackich specjalistów od elementów drewnianych.