7 sty

KACZKAN Premium, czyli historia o miłości do drewna i szacunku do natury

Podejmując współpracę z kolejnymi partnerami zawsze z ciekawością przyglądamy się ich historii i podejściu do biznesu. Wartości i filozofia firmy sporo bowiem mówią o danej marce i w namacalny sposób przekładają się na jej produkty. Kaczkan to rodzinna firma, z ponad 30- letnią historią i konsekwentnie budowanym, maksymalnie spójnym wizerunkiem. Drewniane podłogi marki to kwintesencja tego, co najpiękniejsze i najbardziej pożądane w produktach Premium – doskonała hybryda najwyższej jakości i ponadczasowej elegancji. Firmę Kaczkan przedstawiamy Państwu z prawdziwą przyjemnością, oto ona i jej wyjątkowe podłogi.

Rodzinne tradycje w nowoczesnej odsłonie

Początki firmy Kaczkan sięgają 1987 roku. To wtedy, w mazurskiej wsi Kiełkuty, Henryk (ojciec) i Józef (syn) Kaczkan otworzyli niewielki zakład produkcyjny, który wytwarzał wyroby tartaczne, a po blisko 10 lat wyroby gotowe w postaci podłóg. 33 lata później Kaczkan to wciąż firma rodzinna, współzarządzana przez trzecie pokolenie rodziny Kaczkan, ale równocześnie jeden z czołowych graczy w branży podłóg drewnianych na arenie międzynarodowej.

Najnowocześniejszy park maszyn

Konsekwentnie rozbudowywana i unowocześniana firma, dysponuje obecnie doskonale wyposażonymi fabrykami: podłóg litych i podłóg warstwowych w Klonowym Dworze oraz innowacyjnym tartakiem w Kiełkutach. Odważne inwestycje, imponujący park maszyn i perfekcyjna organizacja pracy pozwalają firmie Kaczkan na produkcję drewnianych podłóg najwyższej jakości, docenianych przez najbardziej wymagających architektów wnętrz i inwestorów na świecie.

Stabilność produkcji i produktu

Firma Kaczkan gwarantuje stabilność produkcji i produktu, co zdecydowanie wyróżnia ją na tle innych przedstawicieli branży. Produkty sygnowane nazwiskiem założycieli firmy to zobowiązanie do utrzymania najwyższej jakości, ale również pełnego szacunku podejścia do każdego etapu wytwarzania drewnianych podłóg. To również pasja, zaangażowanie i serce wkładane w tworzenie nowych kolekcji oraz dbanie o satysfakcję i zadowolenie klientów.

Współpraca z najlepszymi

Marka Kaczkan Premium z przyjemnością współpracuje z architektami, wspierając ich w mierzeniu się z kolejnymi wyzwaniami zawodowymi, oferując nie tylko produkty Premium, które optymalnie wpisują się w nawet najbardziej wymagające zlecenia i projekty, ale również organizując wartościowe szkolenia i warsztaty. Podłogi Kaczkan są również świadomym wyborem coraz liczniejszego grona amatorów i profesjonalistów, prowadzących inspirujące blogi wnętrzarskie. Podłogi Kaczkan Premium są sprzedawane przez przedstawicieli najbardziej pres]żowych firm handlowych, oferującym swoje usługi na całym świecie.

Miłość do drewna i odpowiedzialność za naturalne zasoby planety

Wyjątkową jakość i unikatowy charakter drewnianych podłóg Kaczkan zapewnia dąb szypułkowy, porastający warmińsko – mazurskie lasy. Drzewa rosnące w swoim tempie, w swoim naturalnym, czystym środowisku mają czas, by nabrać twardości i szlachetności, które marka Kaczkan starannie podkreśla i eksponuje.
Drewno do produkcji podłóg pozyskiwane jest wyłącznie zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, co potwierdza certyfikat FSC oraz restrykcyjnymi wymaganiami Unii Europejskiej. Dodatkowo deski sygnowane są certyfikatem Produkt Warmii i Mazur, który oznacza, że mają one swój udział w propagowaniu lokalnej gospodarki.

Podłogi drewniane Kaczkan Premium – bezkonkurencyjne, perfekcyjnie wykończone i urzekające nowoczesnym designem

I w końcu produkt! A dokładniej: szeroka gama produktów! Marka Kaczkan Premium to przede wszystkim najwyższej jakości podłogi dwuwarstwowe, dostępne w absolutnie zachwycających wybarwieniach, różnych formatach i rozmiarach oraz nowoczesnych wykończeniach. Produkcja podłóg Kaczkan Premium to proces wieloetapowy i kompleksowy, podlegający ścisłej kontroli, na każdym etapie.

Każda deska jest selekcjonowana ręcznie, zgodnie z wyśrubowanymi kryteriami oceny, które w firmie Kaczkan zdecydowanie wychodzą poza standardowe normy przemysłowe. Procesy barwienia drewna odbywają się z maksymalną precyzją i dokładnością, przy użyciu specjalistycznych, sprawdzonych i bezpiecznych preparatów. Wykańczanie desek to stawianie przysłowiowej „kropki na i”. Firma oferuje podłogi olejowane, wykończone za pomocą najnowocześniejszych olejów hybrydowych, doskonale podkreślających rysunek drewna i jego naturalną barwę oraz podłogi lakierowane za pomocą innowacyjnych lakierów super-mat.

Podłogi dostępne są w klasycznym formacie podłużnych desek (w różnych szerokościach i długościach, co pozwala na ich optymalne dopasowanie do wnętrza) oraz w formatach pozwalających na tworzenie mniej lub bardziej dynamicznych wzorów: Simple Living, Chevron 45 i Chevron 22. Jodełka węgierska, czyli Chevron 22, to produkt, którego nie znajdziemy u innych producentów podłóg drewnianych!