2 lis

Drzwi wewnętrzne do małych pomieszczeń

Każdy element wyposażenia mieszkania odgrywa istotną rolę w jego ostatecznym odbiorze. Nie można zapominać też o stolarce, czyli np. wewnętrznych drzwiach, które w przypadku małych pomieszczeń mogą stanowić bardzo istotny punkt każdej aranżacji – nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale też estetycznym.

Drzwi wewnętrzne do małych pomieszczeń – jak dokonać dobrego wyboru?

Urządzanie niewielkich apartamentów czy kawalerek jest nie lada wyzwaniem – często musimy rezygnować z estetycznego wyposażenia na rzecz tego, które jest wysoce praktyczne. Podobnie jest w przypadku doboru odpowiedniej stolarki – chyba każdemu z nas zależy na zachowaniu choć odrobiny wolnej przestrzeni w mieszkaniu, a otwierane skrzydła zdecydowanie w tym nie pomagają.

Świetną alternatywą dla tradycyjnych skrzydeł drzwiowych są panele przesuwne, które mogą być dyskretnie wkomponowane w ścianę. Nie tylko stanowią one bardzo funkcjonalny element wnętrza, ale też mogą być ozdobą samą w sobie – opatrzone stylową, oryginalną grafiką będą rzucały się w oczy i przykuwały uwagę niczym obraz. Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie drzwi przesuwnych jest zamieszczenie na nich luster o pokaźnych rozmiarach, które pomogą dodatkowo rozświetlić małe mieszkanie oraz optycznie je powiększyć.

Gra odcieni – prawidłowy dobór kolorów drzwi wewnętrznych

Czołową zasadą w tworzeniu projektów małych mieszkań jest wykorzystywanie w aranżacjach jasnych, prostych barw: pasteli, beżów, bieli, odcieni szarości. Dotyczy to nie tylko doboru mebli czy dodatków, ale też kolorów na ścianach oraz na podłogach. Drzwi wewnętrzne w małym mieszkaniu, aby nie zaburzały harmonii pomieszczenia i nie rzucały się zbytnio w oczy, powinny być więc dopasowane do stylistyki całego mieszkania.

Jeśli w apartamencie podłogi są jasne, warto postawić na skrzydła i ościeżnice w białym kolorze. Szczególnie warte polecenia są modele produkowane przez firmę Moric, z widocznymi przeszkleniami o rozmaitych kształtach, które pomogą w dodatkowym doświetleniu małego wnętrza.