21 cze

Dlaczego warto wybrać podłogę winylową?

Najnowsze trendy architektoniczne bazują na materiałach, które nie tylko wpływają na estetykę wnętrza, ale też są bardzo praktyczne. Dziś, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani i nie mamy zbyt wiele czasu na polerowanie paneli czy parkietu, wiele uwagi poświęcamy wyborowi innych rozwiązań, łatwiejszych w pielęgnacji. Coraz częściej słyszymy o podłogach winylowych – płytkach i panelach, które cechują się wyjątkową elastycznością oraz łatwością montażu.

Istnieje wiele przesłanek, które decydują o korzyściach płynących z instalacji tego typu podłoża – postaramy się skrótowo przedstawić wszystkie te, które są najistotniejsze.

Wysoka estetyka, łatwość w pielęgnacji

Podłogi winylowe wykonane są w całości z tworzywa sztucznego, jakim jest PVC. Wśród ofert dostawców możemy wyróżnić wiele rodzajów paneli i płytek – całkowicie elastycznych lub utwardzanych, dodatkowo zabezpieczanych laminatem, różniących się od siebie metodą montażu.

Kluczem do wyboru odpowiednich materiałów jest zastanowienie się nad ich przeznaczeniem. Czy mają być one ułożone na systemie ogrzewania podłogowego? Czy zależy nam na tym, aby uniknąć zarysowań, które powstają np. od łap zwierzaków domowych? W którym pomieszczeniu chcemy ją zainstalować?

Obecnie oferta paneli i płytek winylowych jest bardzo szeroka. Takie produkty świetnie sprawdzają się w kuchniach, łazienkach oraz wszelkich innych pomieszczeniach, które są narażone na występowanie wilgoci – są one bowiem całkowicie wodoodporne. Nie sprawiają żadnych trudności w czyszczeniu – wystarczy od czasu do czasu usunąć z nich kurz oraz przetrzeć je na mokro. Nie musimy obawiać się, że odkształcą się one od nadmiernej ilości wody.

Świetny materiał do szybkiej renowacji pomieszczenia

Podłoga winylowa jest coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród osób, którym zależy na szybkim i stosunkowo łatwym odnowieniu pomieszczenia. Płytki i panele możemy układać samodzielnie – ważne, aby podłoże było równe i odtłuszczone. Można ułożyć je np. na starych płytkach w łazience, całkowicie odmieniając wizerunek takiego wnętrza.

W sprzedaży dostępne są zarówno płytki i panele winylowe samoprzylepne, jak i te przeznaczone do instalowania za pomocą specjalnego, bardzo trwałego kleju.