30 cze

Czy podłogi muszą być w kolorze drzwi?

Planujesz remont w swoim mieszkaniu lub urządzasz nowy dom? Z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób dobrać elementy takie jak parkiet drewniany czy stolarka, aby całość prezentowała się jak najlepiej! Dowiedz się, czy podłogi muszą być w kolorze drzwi – wystarczy, że zapoznasz się z treścią niniejszego wpisu!

Estetyczne wnętrza – dwie zasady, których warto przestrzegać podczas planowania zmian

Piękno pomieszczeń w Twoim domu to nie tylko idealnie dopasowane meble oraz dodatki. To także elementy konstrukcyjne – drzwi, okna, ściany oraz podłogi, które również muszą ze sobą współgrać. Według zasady podobieństwa, zalecany jest dobór takich skrzydeł drzwiowych, które kolorystycznie będą zbliżone do barwy desek ułożonych na podłodze.

Jest to jednak trudne zadanie – czasami decydujemy się na niestandardowe kolory podłóg, a dopasowanie do nich stolarki może być wymagającym wyzwaniem. W takich przypadkach wystarczy, że spróbujemy zachować podobieństwo barw – wówczas wnętrza również będą się prezentowały znakomicie.

Inną zasadą jest gra przeciwieństw – opcja wybierana przez osoby, które cenią sobie kontrastowe, nowoczesne aranżacje. Jeśli podłogi w pomieszczeniu są ciemne, a stolarka jasna – takie wnętrze również może prezentować się dobrze! Kluczem jest zachowanie spójności rodzajów drewna bądź jego faktur.

Uniwersalny kolor drzwi to taki, który idealnie pasuje do każdej aranżacji

W salonach sprzedaży niezmienną popularnością cieszy się stolarka, która jest wykonana w kolorze białym. Nic w tym dziwnego – białe drzwi są bowiem rozwiązaniem, które będzie pasowało zarówno do wnętrz z jasną, jak i ciemną podłogą. Na wybór takiej stolarki decydują się zazwyczaj miłośnicy stylu nowoczesnego, skandynawskiego oraz boho, w których na ścianach dominują jasne lub pudrowe barwy, pięknie prezentujące się w połączeniu z bielą.

Białe drzwi mogą wyglądać zjawiskowo z deskami venge, mahoniowymi, a nawet szarymi. Mogą stanowić bardzo ciekawy akcent, którego wyróżnikiem będzie kontrast pomiędzy kolorami obecnymi w pomieszczeniu.